مرکز تخصصی / زنان،زایمان و زیبایی

در روش باز، پوست بینی در ناحیه سوراخ بینی و کلوملا (لایه نازک بین سوراخهای بینی در قسمت قاعده) برش میخورد. این جراحی به منظور کاهش سایز بینی و شکل دهی مجدد آن انجام می شود. جراحی بینی برای افراد سن بالا می تواند به منظور اصلاح اینگونه مشکلات انجام شود تا عملکرد تنفسی بینی بیمار بهبود پیدا کرده و همچنین ظاهر جوان تری پیدا کند. جراحی زیبایی بینی اشاره دارد به هر نوع جراحی بینی که صریحا به منظور بهبود یا تغییر ظاهر بینی یک فرد انجام می شود. در جراحی بینی قومی-نژادی نیز همان روش هایی استفاده می شود که در جراحی زیبایی بینی کاربرد دارد. یکی از انواع شکل بینی هایی ، که بیماران خانم امروزه بسیار مشتاق آن هستند ، مدل بینی عروسکی یا فانتزی می باشد. تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی ، در میزان سربالا بودن نوک بینی بوده و نوک بینی در تکنیک نیمه فانتزی ، به اندازه تکنیک فانتزی بالا کشیده نمی شود.

به این معنی که نهایتاً بعد از تکمیل جراحی ، بینی شما با رعایت ویژگی های بینی طبیعی ، بخشی از ویژگی های بینی فانتزی را نمایش می دهد. عمل های تهاجمی با عوارض جانبی و دوران نقاهت طولانی امروزه جای خود را به لیزرهای موثر داده اند. احتمالاً پس از عمل در ناحیه شکم بی حسی خواهید داشت که معمولاً چند ماههای بعد از عمل بهبود مییابد. این عمل اگر توسط جراح مجرب، در کلینیک یا مطب معتبر انجام شود، کاملا بی خطر خواهد بوده و تجربه شیرینی را برای شما رقم خواهد زد. وقتی یک بیمار نوجوان تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرد، جراح باید توجه خاصی را معطوف کند تا از آسیب به مناطق رشد بینی جلوگیری شود. برای نهایی شدن فرم شکم گاهی تا چند ماه بایستی صبر کرد.حداقل یک ماه قبل از عمل سیگار را ترک کنید . گاهی فرد نیاز به جراحی، نخ واژن، هایفوتراپی یا آر اف وجود دارد .

خانمهایی که دچار گشادی واژن، کاهش میل جنسی یا بیاختیاری ادرار هستند، میتوانند از روش لیزر استفاده کنند. اگر از نظر مشکلات جنسی در زندگی زناشویی تحت فشار هستید. در اینجا یک استثنا وجود دارد و آن هم در شرایطی است که بینی آسیب دیده باشد یا اینکه فرد با مشکلات تنفسی روبرو باشد. در این نوع جراحی های ترمیمی نه تنها شکل بینی اصلاح می شود بلکه راه تنفسی نیز ترمیم خواهد شد. همان طور که گفته شد بینی گوشتی دارای پوستی ضخیم است. اصطلاحا به این روش، جراحی کور نیز گفته میشود زیرا جراح نمیتواند اجزای بینی را ببیند. در اصطلاح عامه به بینی نوع اول استخوانی و به بینی نوع دوم گوشتی گفته میشود. در صورتی که ضخامت پوست به دلیل ازدیاد بافت چربی باشد، قبل از جراحی از قرصهای کاهش دهنده چربی به تجویز پزشک استفاده میشود تا پوست بینی نازک شده و جراحی راحتتر انجام شود.

در بعضی افراد دیگر بافت غضروفی بینی ضعیف بوده و به دلیل عدم تحمل وزن بینی، نوک آن دچار افتادگی میشود. به همین دلیل با کاهش این مایع مخاطی، واژن محلی مناسب برای رشد عوامل بیماریزا میشود و شرایط برای رشد میکروبها به خوبی فراهم میشود. هر اندازه ابزار اصل و با کیفیت باشد امکان خطا کم میشود. در تعریفی دیگر زمانی که مشکلات بینی در قسمت بالای آن باشد، بینی استخوانی و زمانی که ایرادات بینی در قسمت پایینی باشد، بینی گوشتی نامیده میشود. هدف جراحی ترمیمی این است که بتواند مشکلات و عیوبی که در جراحی قبلی ایجاد شده است را برطرف کند یا بهبود دهد. از این نظر بهتر است عمل ترمیمی را پیش دکتر خودتان انجام دهید تا قیمت را به صورت توافقی تعیین کنید. در صورت مبتلا شدن به سرماخوردگی باید عمل جراحی بینی را به زمان دیگری موکول کنید. بنابراين طبيعي است كه نياز زيادي به جراحي ترميمي در آن زمان وجود داشته باشد؛ نيازي كه منجر به ايجاد اشكال ابتدايي جراحي پلاستيك شد كه هدف اصلي آن برگرداندن شكل و عملكرد طبيعي اعضا بود.

دیدگاهتان را بنویسید